Facebook

 

Reservation
Bed & Breakfast
Tours
Metropolitana pizza restaurant
Special offer - lastminute

 

 

Quick online booking

Surname
E-mail
Retype your e-mail
Phone
Check in date
Check out date
People
Beds position

Reload Image
Enter image code

 

Sihirin şehri Krakow

Ejderhalar,ortaçağ yaratıkları ve efsanelerinin sadece hayal gücümüzün ürünü olduğu söylenir..Bu kadar emin olmayın! Olunmazın olduğu; sihirin heryerde oldugu Krakow'a hoşgeldiniz..

Krakowa ulaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Krakow veya Varşova'ya Turkiye'den direk uçuşlar var. Yolculuğunuza Polonya'nın başkentinden başlamak isterseniz, Varşova Chopin havaalından her 20 dakikada Varşova Merkezi tren istasyonuna hızlı trenler oldugunu unutmayın. Krakowa her 2 saatte tren kalkmaktadır; yolculuk hızlı(3 saat) ve oldukça komforludur. Eğer daha da konforlu yolculuk etmek isterseniz, sizin için Varşova Chopin Havaalanından transfer organize edebiliriz; fiyat kişi sayısına göre (4 kişi) 900 PLN (4 kişi üzeri)1100 PLN'dir..

Krakow'da ise; Balice Havaalanı şehrin dışındadır, fakat şehir merkezine ulaşmak 30 dakikayı bulur.Havaalanından Otobüs ve tren bağlantıları olmasına rağmen isterseniz burdan da sizin için komforlu bir transer organize edebiliriz. fiyatlar kişi sayısına göre; : 80PLN (4 kişiye kadar), 100PLN (5 – 8 kişi), 180PLN (9 – 16 kişi).

Krakow'a ulaştıgınızda.. P&J Apartment House Krakow'un tam kalbinde size unutulmaz bir konaklama deneyimi sunuyor..Krakow Eski Kentin (Old Town) merkezindeki uygun fiyatlara kalma imkanı sunan huzurlu şirin Apartmanlarımız, en talepkar müşterilerimizin bile isteklerini tatmin edecektir.

Dahası, dairelerimiz otel odaları için cazip bir alternatif olmasının yanında iş gezileri için seyahat edenler ya da sadece Kraków'da dinlenmek isteyenler için de oldukça uygundur

Apartmanlarımız rahat ve tam donanımlı olduğundan kendinizi evinizde hissedeceksiniz...Buna ek olarak, personelimiz keyifli ve unutulmaz bir tatil geçirmeniz için gerekli tüm bilgi, tavsiye ve hizmeti misafirlerimize sağlamak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Krakow'da sıkılmak mümkün mü? Yanıt tabiki Hayır..Krakov her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir ve giderek daha da popüler bir turizm merkezi haline gelmektedir.2010 yılında gerçekleştirilen bir anket 8 milyon kişinin; büyülü atmosferine hayran olmak,sırlarını keşfetmek ve kentin ana sembollerinden biri olan melodiyi dinlemek için Krakow'a geldigini ortaya koymuştur.

Gerçekten de, Krakow muhteşem ... Öncelikle burada kesinlikle St Mary Bazilikasını görmelisiniz... Ana Meydan'da gururla dimdik ayakta duran bu görkemli kilise Polonya mimarisinin gerçek bir mücevheridir.. Benzersiz kurşunlu lambalar ve güzel sunağı ile iç mimarisi kesinlikle herkesi etkileyecektir. Turistler arasında çok popüler olan bu yeri görmemek neredeyse bir günah! Diğer mutlaka gidilmesi gereken yer ise Muhteşem Kraliyet atmosferini hissedeğiniz Wawel kalesi..Kale kışta yazda her zaman inanılmaz güzellikte...Polonya Kral ve Kraliçelerinin, ayrıca 2010da trajik biçimde ölen eski Başkakan ve karısının gömüldügü yer burası aynı zamanda...

Krakow sadece Aziz Mary Basilicalı Eski kent ya da (Sukiennice) Cloth Hall değil.. Aynı zamanda Yahudi Bölgesinin sırlarını keşfetmek için; Polonya nehirlerinin kraliçesinde, Krakov'un resmedilmeye değer manzarasının tadını çıkarabileceğiniz Kościuszko Dağı'ndan doğan Vistula nehrinde harikulade bir bot gezisinde huzur bularak ya da Sovyet döneminin mimari kalıntısı olarak ayakta duran Nowa Huta'yı gezerek bir ömür de geçirebilirsiniz.

Boş zamanını aktif değerlendirmek isteyenlerden misiniz? Bu noktada da hayal kırıklığına uğramayacaksınız.Bisiklet veya segway gezileri geleneksel şehir keşfine iyi birer alternatif. Ayrıca organize tematik turlarda mevcut.

Şehir dışında bir gezi mi istiyorsunuz? Wieliczka Tuz Madenini görün ve bir madenciymiş gibi izleri takip ederek yeraltını keşfedin. Krakow'un 15 km yakınında bulunan sadece çocuklar için değil yetişkinler içinde oldukça etkileyici olan Wieliczka her geçen gün daha da populer hale gelmektedir.

Peki Polonya'nın dağlarına hayran olmak, temiz havayı içinize çekmek ve yemyeşil ormanlarda gizli yolları keşfetmek ister misiniz?? Polonyanın kış başkenti olarak bilinen Zakopane bizim için her zaman aynı güzellikte. ... Manzarası, huzurlu kasaba ortamı, ağaç mimarisi ve gururla uzanan dağları ile Zakopane Polonya gezi deneyiminizi fazlasıyla tatmin edecektir.

Görülmeye değer başka bir yer ise eski Nazi toplama kampı olan Auschwitz-Birkanau.. 2. dünya savaşının ve soykırımın sembol yerlerinden birisi burası. Trajik geçmişin bir hatırası olarak kalan bu yeri ziyaret etmek size soykırım hakkında bilgi edinmek ve tüm dünyada ki en korkunç ama aynı zamanda dokunaklı yerlerden birini görmek için fırsat verir.

Daha önce hiç Krakow'da bulundunuz mu Cevabınız 'hayır'sa bunu hemen değiştirmelisiniz....... Varışınızdan çok kısa bir süre sonra Dünya'da ki yeriniz bulduğunuz hissedecek ve bir sonraki sihirin şehri Krakow ziyaretiniz için gün sayacaksınız.. .

 

 

Have a question? Click & Chat online.Free Calls: + 48 609 880 208

P&J Apartments Krakow

+48 12 431 00 26
+48 609 88 02 08
+48 798 24 24 24
+48 517 24 24 24
info@apartmentskrakow.eu
Kraków, Floriańska 39